• uk
  • ru
Каталог
Загрузка...

Шпаклівки

Вирівнювання поверхні – обов'язковий етап у будівництві або ремонті. З цією метою застосовується шпаклівка – суміш у вигляді порошку або пасти, що наноситься на стіни, стелю. Тонкий шар шпаклівки створює ідеально рівне покриття, готує поверхню для завершального оздоблення, наприклад, під фарбування чи шпалери.

До речі, майстри ремонту частіше кажуть «шпатлівка». Це не сленг, обидві назви оздоблювального матеріалу правильні, адже походять від німецького слова spachtel, що у перекладі означає «лопатка». Цією лопаткою-шпателем наносять шпатлівку, або шпаклівку, кому як подобається.

Види шпаклівки

Шпаклівка буває різною: у нашому магазині «Євромета» можна купити 15+ видів оздоблювальної суміші. Матеріали відрізняються за складом, формою випуску, зернистістю. Така різноманітність зумовлена особливостями застосування шпаклівки, щоб можна було вибрати суміш, яка оптимально підходить у конкретному випадку.

Фінішна та стартова шпаклівки

Фінішна та стартова шпаклівки

У назві шпаклівок уже є підказка. Стартова суміш завжди наноситься першою і призначена для усунення грубих дефектів (4–7 мм) поверхні, тому шар шпаклівки виходить товщиною до 15 мм. Стартова шпаклювальна суміш, виготовлена на основі цементу, є зернистою, тому полотно виходить рівним, але шорстким.

Щоб зробити поверхню ідеально гладенькою, потрібна фінішна шпатлівка. Суміш із додаванням гіпсу є більш пластичною, після висихання стає білою. Наноситься штукатурка тонким шаром товщиною 1–2 мм. Після цього залишається лише зробити ґрунтовку стіни та закінчити обробку: поклеїти шпалери, пофарбувати, нанести декоративну штукатурку. Ціна фінішної шпаклівки зазвичай вища, ніж стартової.

Сухі та готові суміші

Купити шпаклівку можна у двох формах: у вигляді порошку – сухої суміші та готової пасти. Суха шпаклювальна суміш продається у паперових мішках вагою до 25 кг. Перед нанесенням суміш розводиться водою у вказаній на упаковці пропорції та ретельно перемішується. Суха шпаклівка довше зберігається, стійка до перепадів температури, а її ціна нижча, ніж готових розчинів: у нашому магазині – від 135 грн за мішок.

Недолік сухих сумішей полягає в тому, що потрібно возитись із замішуванням розчину, приготувати відразу великий об'єм не можна: шпатлівка швидко підсихає і втрачає пластичність, тому доводиться постійно перериватись і робити новий заміс. Набагато зручніші у використанні готові суміші, які продаються у пластикових відерцях: потрібно лише відкрити банку та нанести розчин на поверхню. Один мінус – суміш коштує у 2–3 рази дорожче, ніж суха шпаклівка.

Відмінності шпаклівок за складом

Шпаклювальна суміш відрізняється за основними компонентами у складі. Розрізняють такі види шпаклівки:

  • цементна суміш: матеріал на основі цементу, піску та розчинників. Це міцна і вологостійка шпаклювальна суміш, ціна нижча, ніж на інші облицювальні матеріали. Недоліки: дає усадку, зерниста, сіруватого кольору;
  • гіпсова шпаклівка: пластичний білий розчин, екологічний, швидко висихає і ціна доступна. Однак не можна використовувати в умовах підвищеної вологості, підходить тільки для внутрішніх робіт;
  • акрилова шпаклювальна суміш: відрізняється пластичністю, високою вологостійкістю, не боїться заморозків і спеки;
  • латексна шпаклівка: сучасне покоління оздоблювальних матеріалів, виготовлених на основі полімерної емульсії. Латексна суміш стійка до атмосферних опадів, проникає та заповнює тріщини, утворює рівний шар з мінімальною усадкою.

Застосування різних видів шпаклівок

Шпаклівка використовується як підготовчий вирівнювальний шар перед завершальною обробкою поверхні. Застосування конкретного виду штукатурки залежить від типу поверхні, призначення приміщення, наноситься суміш всередині або на фасад.

Яка шпаклівка коли застосовується:

  • фасади: підходять тільки волого- і морозостійкі шпатлівки. Це цементні та латексні суміші;
  • внутрішні роботи: використовуються всі види шпаклівок, конкретний вибір залежить від типу приміщення;
  • ванні кімнати, санвузли: полімерна, цементна штукатурка;
  • житлові кімнати: штукатурні суміші на основі гіпсу або полімерних компонентів (силікону, латексу, акрилу);
  • дерев'яні поверхні: підходять суміші з гіпсу та цементу, стартові штукатурки;
  • метал: тільки вологостійкі розчини, що захищають металеве покриття від корозії, – цементні, з полімерними добавками;
  • бетонні стіни: використовуються пластичні суміші на основі цементу, вапна та гіпсу, стартові та фінішні, залежно від стану поверхні.

Вибір шпаклювальної суміші

Вибирають шпаклівку з урахуванням таких параметрів, як:

  • тип суміші: старт чи фініш;
  • основний компонент: цемент, гіпс, акрил тощо;
  • форма упаковки: суха чи готова суміш;
  • витрати матеріалу;
  • час використання готового розчину;
  • час висихання шпаклівки;
  • гранична товщина шару;
  • строк придатності;
  • температурний режим;
  • вага в упаковці.
Купити шпаклівку в магазині «Євромета» можна вигідно і просто

Купити шпаклівку в магазині «Євромета» можна вигідно і просто

Якщо потрібна якісна шпаклівка, купити суміші для різних поверхонь можна в інтернет-магазині «Євромета». Пропонуємо будівельні суміші провідних марок. Наш офіс знаходиться в Києві, але представництва працюють і в інших містах України. Вам не потрібно нікуди їхати, вибрати й замовити шпаклівку можна на цій сторінці.

Ціна шпаклівки

Ціна на шпаклівку залежить від її характеристик: основного компонента, форми випуску, це стартова чи фінішна суміш. Найбільш бюджетні шпаклівки – стартова цементна та гіпсова: від 5,5 грн за 1 кг. Найдорожче коштують готові шпаклювальні суміші.

Потрібна допомога, щоб вибрати шпаклівку та розрахувати необхідну кількість матеріалу, – зверніться до наших консультантів за телефоном або надішліть повідомлення в чаті.