• uk
 • ru
Каталог
м. Київ

Пінополістирол екструдований

Енергоефективність – це не тільки про великі корпорації та екорух. Ваш будинок теж може стати більш теплим і затишним, а бюджет – наповненим, якщо вибрати правильну теплоізоляцію. Саме для цього й потрібний екструдований пінополістирол.

Оптимізувати витрати в опалювальний сезон із кожним роком стає дедалі важливіше. І не тільки для економії сімейного бюджету: екологічний рух серйозно впливає на сприйняття сучасних зручностей. Для того щоб досягти значного ефекту економії й одночасно забезпечити тепло та повноцінний затишок вдома, важливо вчасно подумати про утеплення. Для цього використовується екструдований пінополістирол.

Що таке пінополістирол

Що таке пінополістирол

Нині одним з найкращих теплоізоляційних матеріалів для утеплення квартири та заміського будинку є пінополістирол. Це міцний негорючий матеріал, що запобігає появі конденсату і плісняви, нешкідливий та довговічний. Теплоізоляція екструдований пінополістирол не сповзає, не здувається і не руйнується, дозволяє утепляти будинок і зовні, і всередині, а також створювати у приміщенні відповідний мікроклімат, який не змінюється під впливом кліматичних факторів.

Утеплювач екструдований пінополістирол – це синтетичний матеріал із пористою структурою закритих комірок. Через зовнішню схожість пінополістирольний утеплювач часто плутають із пінопластом, і він справді є його близьким родичем. Проте плити пінополістирольні екструдовані можуть похвалитися більшою теплозберігальною здатністю, ніж у пінопласту, у 1,5 разу і в 2 рази – ніж у скловати й кам'яної вати, а ще відсутністю деформації.

Нерідко новачки вважають, що, коли купити пінополістирольні плити, це немов придбати екструдований поліпропілен, але це не так. Звичайно, що саме вибрати – ППС чи ЕППС – вирішувати вам, але вартість екструдованого пінополістиролу завжди вища не просто так.

Справа в тому, що пінополістирол фасадний, ціна якого доступніша, за структурою складається з пінопластових кульок, які з часом можуть руйнуватися й розпадатися. Фасадний екструдований пінополістирол – це лита дрібнозерниста конструкція, яка витримує вплив різних факторів протягом довгих років слугування. Саме цим зумовлена більш висока ціна ЕППС порівняно з ППС фасадним.

Де використовується екструдований пінополістирол

ЕППС є оптимальним рішенням для утеплення лоджій і балконів, облаштування підлоги, утеплення зовнішніх стін та перегородок. Його часто використовують для даху, всебічного утеплення невеликих господарських будівель, для цоколя, а також для звукоізоляції приміщень, що важливо і для квартири, і для готелю. Плити ЕППС можуть використовуватись у тому числі як декоративний елемент завдяки легкості фарбування та привабливій рельєфності матеріалу. Таким чином, екструзійний полістирол використовується і в комерційних, і в житлових будівлях.

Розміри та види екструзійних пінополістирольних плит

Ціна на екструдований пінополістирол розраховується за 1 м2 (рулон чи екструдована плита) або за 1 м3 залежно від товщини та виду виробу:

 • Плитний – це і є плити полістирольні спінені екструзійні: вони використовуються для утеплення на рівних поверхнях. 
 • Рулонний – коли потрібний відносно тонкий лист ЕППС. 
 • Насипний – це при ізоляції у важкодоступних місцях шляхом продувки, щоб заповняти отвори неправильної форми. Це утеплювач ЕППС у вигляді кульок.
 • Купити ЕППС різних видів можна у спеціалізованому інтернет-магазині «Євромета» вроздріб і гуртом.

Пінополістирольні плити: переваги та недоліки

Плити з екструзійного пінополістиролу мають деякі недоліки тільки при порівнянні з іншими матеріалами: наприклад, порівняно з мінеральною ватою вони мають менші паропроникність і шумоізоляцію. Також екструзійний пінополістирол легше спалахує.

У цілому ж важливо відзначити безліч переваг, якими може похвалитись екструзійний спінений полістирол:

 • чудова теплоізоляція завдяки закритій структурі матеріалу; 
 • підвищена вологостійкість: утеплювач підходить навіть для дощового клімату; 
 • зручність використання: мала вага аркушів забезпечує простоту транспортування та монтажу; 
 • значний діапазон робочих температур, завдяки чому плити полістирольні екструзійні можна використовувати як у приміщенні, так і зовні; 
 • довговічність і зносостійкість: екструзійний пінопласт, на відміну від звичайного, не розламується та не деформується навіть через кілька десятиліть, зберігаючи свої первісні властивості та функції; 
 • доступність: вартість екструзійного пінополістиролу невисока, а якщо сприймати її як довготривале вкладення в затишок та економію коштів, рішення купити утеплювач екструдований пінополістирол стає ще вигіднішим.

Монтаж плити з екструзійного пінополістиролу

Плити пінополістирольні екструзійні за належного вміння та професійного підходу монтуються легко і без значних зусиль. Продаж матеріалу відбувається зі спеціальними кріпленнями, які не пропускають холод. Монтаж здійснюють лише фахівці:

 • починають з очищення поверхні від пилу та інших будматеріалів; 
 • шпаклюють і ґрунтують усі стіни для отримання рівної поверхні; 
 • клеять листи пінополістиролу спеціальними клеями і закріплюють особливими кріпильними елементами.

Роботи не здаються занадто складними, але самостійне їх виконання загрожує помилками, що може призвести до руйнування матеріалу в найбільш непідходящий момент.

Монтаж плити з екструзійного пінополістиролу

Де купити екструдований пінополістирол

Незважаючи на легкість і уявну простоту матеріалу, зважитися купити екструзійний пінополістирол варто лише від перевіреного виробника і в спеціалізованому магазині. Це буде справжній екструзійний пінополістирол, ціна якого відповідає ринковій, а якість – заявленим характеристикам.

Пінополістирольні плити купити ви можете просто зараз в інтернет-магазині «Євромета», запросивши детальну консультацію та оперативно отримуючи своє замовлення з доставкою по Києву та всій Україні. В нас ви можете знайти утеплювач ЕППС, ціна якого вас обов'язково порадує.