Щебінь

-
5-20
1
Щебінь
Щебінь – один із найбільш затребуваних будматеріалів. Ми не можемо сказати, в якому вигляді будівництва не задіяний щебінь, бо цей матеріал потрібен скрізь: для зміцнення фундаменту, будівництва асфальту тощо».
Переваги будматеріалу
Щебінь – це сипкий матеріал, який одержують шляхом дроблення гірських та кам'яних порід, а також відходів важкої металургії. Граніт, вапняк, шлак відправляють у спеціальні дробарки, які подрібнюють сировину на щебінь: виробництво, як правило, стаціонарне, проте використовується і пересувне обладнання на гусеничному ходу. Після дроблення сортують щебінь: ціна за 1 тонну залежить від розміру та виду матеріалу.
Чим цінний щебінь як будматеріал:
- Висока міцність: по суті це дрібний камінь, дуже твердий і міцний, що дозволяє використовувати його для будівництва доріг, монолітних елементів типу фундаментів, на які припадає значне навантаження.
- Стійкість до несприятливих умов: щебінка не боїться води, перегрівання, заморозків та інших примх погоди.
- Дренажні властивості: щебінь застосовується в системах дренажу для відведення вологи від фундаменту, у колодязях, на садових ділянках тощо.
- Довговічність: будівельний щебінь десятиліттями зберігає експлуатаційні властивості й тим самим продовжує строк експлуатації об’єктів, для спорудження яких він використовувався.
- Доступність: щебінка в Україні не є дефіцитним будматеріалом, за необхідності купити мішок щебеню (частіше замовляють у тоннах) можна навіть по інтернету, наприклад у нас на сайті.

Така потрібна щебінка: сфери застосування
Опис можливостей використання щебеню займе кілька сторінок. Щоб не втомлювати вас таким обсягом інформації, просто перерахуємо, у яких основних сферах застосовується щебінь:
- для будівництва: парканів, дренажів, септиків, колодязів, як подушка для фундаменту, засипання підлог, спорудження відмосток;
- для роботи з благоустрою: вирівнювання майданчиків (спортмайданчиків, автостоянок), доріжок, облаштування заїздів для автомобілів, ущільнення ґрунту;
- у промисловості: для виготовлення тротуарної плитки, залізобетону, асфальту, мінерального порошку;
- у ландшафтному дизайні: натуральний матеріал чудово вписується в садово-парковий та сучасний міський ландшафт. Наприклад, якщо 1 куб щебінки великої фракції засипати в сітчасту конструкцію, вийде габіон. Використовується щебінь для облаштування
- альпійських гірок, рокаріїв, відсипки ставків, фонтанів;
- в інженерних спорудах: елементах конструкції мостів, дамб, шляхопроводів, в інших об’єктах, які мають витримувати високе навантаження;
- у дорожніх роботах: щебінь використовують для спорудження асфальтованих та ґрунтових доріг, зміцнення узбіч, залізничних і трамвайних колій. Мішок щебінки просто незамінний при популярному в Україні ямковому ремонті.
Види щебеню
Залежно від походження щебеню і того, який матеріал є основою, розрізняють такі види:
- гранітна щебінка: найпопулярніший вид. Будматеріал із магматичної гірської породи, це найбільш міцний і довговічний щебінь, ціна за 1 м3 на нього вища, проте на попит це не впливає. Щебінь для будівельних робіт використовується в різних сферах;
- гравійний щебінь: це відсів кар’єрної породи чи результат дроблення скельного каменю. За технічними характеристиками цей вид поступається гранітному, видобувати і виробляти його простіше, тому й вартість щебеню нижча. Застосовується така щебінка для фундаменту, відсипання доріг, виготовлення бетону та тротуарної плитки;
- вапнякова (доломітова) щебінка: найменш міцна з усіх гірських різновидів. В основі – осадові породи, що складаються з карбонату кальцію. Відрізняється світлим, білуватим кольором. Використовується для будівель із невисоким навантаженням, малоповерхових будівель. Ціна на щебінь бюджетна, тому матеріал затребуваний;
- вторинний щебінь: виготовляється з відходів промисловості чи будівництва. Являє собою шлак, битий шифер, цеглу, подрібнений бетон. Вартість такої щебінки навіть за 1 тонну невисока, однак у будівництві він використовується нечасто через низьку якість і радіоактивність (шлаковий щебінь).
Характеристики щебінки
Сфери застосування щебеню визначаються його технічними характеристиками. За ними ж вибирають відповідний будматеріал – це розмір фракцій, лещадність, щільність, радіоактивність і морозостійкість.
Фракції щебеню
Основний параметр – розмір щебінки. Розрізняють три категорії:
- великий щебінь: розміром 40–70 мм. Використовується для виготовлення ЗБК, а також у ландшафтному дизайні;
- щебінка середнього розміру: діаметром до 40 мм. Більші камені використовуються для зміцнення залізничного та трамвайного полотна, об’єктів промислового призначення;
- дрібні фракції щебеню: розміром від 5 до 20 мм. Це найпопулярніший вид. Така щебінка підходить для виготовлення тротуарної плитки, заливання фундаменту, дорожнього покриття тощо.
Якщо говорити про вартість, то крупна щебінка в мішках дешевша від дрібних фракцій.
Лещадність: що це
Одна з важливих характеристик щебеню – лещадність, простіше кажучи, форма фракцій. Камені можуть бути голкоподібними, кубоподібними, пластинчастими. Залежно від кількості гострих, виступаючих граней визначають показник лещадності:
- 25–35% – стандартний показник для щебінки;
- 15–25% – покращений щебінь;
- до 15% – кубоподібна щебінка.
Чим менша лещадність, тим краще: менше виступаючих гострих країв – отже, більше фракцій вміщує 1 куб щебеню, менше порожнеч утворюється при заливанні фундаменту чи бетонуванні підлоги. Щебінка з високими показниками лещадності підходить для облаштування різних типів дренажів.
Щільність щебінки
За щільністю матеріал підрозділяється на марки: від М200 до М1600. Марка визначає, яке навантаження в сотнях кілограмів здатний витримати 1 см2 матеріалу. Щебінь М200 – найменш щільний, а отже, і менш міцний. Підходить лише для дренажів та ненавантаженої відсипки. Універсальний щебінь – це марки М600–1200, застосовується для основних видів будівельних робіт.
Морозостійкість
Цей параметр показує, скільки циклів заморожування та відтавання витримує щебінь у мішках чи в готовій конструкції без втрати робочих властивостей. Морозостійкість щебінки буває: від F15 до F400. Для основних видів будівельних робіт підходить щебінь із морозостійкістю F300 й вище.
Радіоактивний фон
Вибираючи щебінь, як і інші будматеріали гірського та промислового походження, обов’язково враховуйте рівень радіоактивності. Зазвичай найвища радіоактивність у граніту і шлаку, найменше фонить тонна щебінки з вапняку.
Якщо хочете купити 1 куб щебеню для будівництва будинку, інших житлових об’єктів, вибирайте щебінь І класу радіоактивності, який є повністю безпечним для організму. Використання матеріалу II класу допускається для будівництва доріг.
Чим щебінь відрізняється від гравію
Основна відмінність – це розмір. Фракції понад 5 мм – це щебінка, усе, що дрібніше, – гравій. Відмінності за розміром визначають сферу застосування матеріалів та їх вартість: тонна щебінки в 1,5–2 рази дорожча за гравій.
Купити щебінь за найкращою ціною: це до нас
Ласкаво просимо на сайт магазину «Євромета». Ми пропонуємо всілякі будматеріали, у тому числі різні види щебінки. Ви просто вибираєте в переліку щебінь: продаж можливий у роздріб та оптом. Наш магазин у Києві співпрацює з приватними клієнтами та великими будівельними підрядниками.
Можна купити тонну щебеню чи замовити фасований матеріал, у цьому випадку ціна вказується за мішок. За необхідності продамо і мішок щебеню, хоча зазвичай замовляють тоннами. Вигідніше робити велике замовлення – ціна за 1 куб виходить менша. На оптові замовлення діють спеціальні ціни. Уточнити оптову вартість можна у представника магазину, знижка залежить від розміру замовлення щебеню.

Швидка доставка по Києву та Україні
Після оформлення замовлення ми приступаємо до комплектації, забрати його можна з нашого складу в Києві. Якщо такий варіант не підходить, пропонуємо щебінку з доставкою в будь-який населений пункт України за посередництва кур’єрських компаній, з якими ми співпрацюємо.
Також можлива доставка щебеню зі складу транспортом нашої компанії за вказаною вами адресою. Скільки буде коштувати машина щебеню в цьому випадку, рекомендуємо уточнити у співробітників магазину по телефону. «Євромета» – магазин, у якому ви можете замовити щебінь за найкращою ціною та зі швидкою доставкою.