Теплоізоляція

Категорії
Теплоізоляція
У сучасному енергоефективному будинку не обійтися без якісної теплоізоляції. Який тип теплоізоляції вибирати для різних поверхонь, у чому переваги та недоліки утеплювачів, та як визначити витрати матеріалів Про це й не тільки – у нашій статті.
Удома має бути тепло – це аксіома. Проте як досягти цього ідеального мікроклімату, і чи варто просто вкладатися в сезонне опалення, якщо можна на порядок зменшити втрати тепла Зробити це вдасться, якщо обрати сучасний утеплювач.
Декілька основних видів теплоізоляційних матеріалів випускаються в різних формах, щоб ви могли вибрати найзручніший теплоізолюючий матеріал особисто для себе. А щоб оцінити його багатофункціональність та особливості, придбати вигідно й недорого, але орієнтуватися на якість – ознайомтеся з основною інформацією про те, якими бувають теплоізоляційні матеріали.
Що таке утеплювач
Такий будівельний матеріал, як теплоізоляція утеплювач, відрізняється своєю низькою теплопровідністю і більш як на 90 складається з повітря. Структуру теплоізоляція може мати волокнисту чи пінисту. Цікаво, що саме повітря в пасивному стані всередині утеплювача визначає здатність матеріалу утримувати тепло. Тому важливо стежити за тим, щоб сучасні утеплювачі не піддавалися стисканню, злежуванню та зволоженню.
Так, матеріали для утеплення пропускають менше тепла у 3–4 рази, ніж дерево та газосилікатні блоки, у 12 разів – ніж цегла з кераміки, у 20 разів – ніж силікатна цегла.

Де використовується теплоізоляція
Продаж утеплювача стає дедалі більш актуальним за рахунок удосконалення матеріалів, а також тому, що клієнти навчаються економити витрати на теплопостачання. Стосується це і промислових, і комерційних обєктів, і, звісно, житлових будинків. Тож купити теплоізоляційний матеріал рівною мірою вирішують власники нерухомості, бізнесу та підприємств. Тому існують як промислова теплоізоляція, так і будівельна теплоізоляція.
Будівельні утеплювачі є багатофункціональними і можуть використовуватись як
- утеплювачі для підлоги;
- утеплювачі для стін;
- утеплювачі для будинку в цілому;
- утеплювачі для даху та фасаду;
- шумо- та теплоізоляція із зовнішнього боку будівель актуальна, наприклад, для ресторанів, клубів, концертних залів і шкіл;
- тепло- та звукоізоляція важлива для готелів і бізнес-центрів.
Продаж теплоізоляції промислової здійснюється для захисту
- трубопроводів;
- резервуарів та ємностей;
- спеціального обладнання.
Купити теплоізоляцію розміри та види
Вартість теплоізоляції розраховується, виходячи з об’єму робіт і кількості необхідного матеріалу. Завдяки його стандартизованим розмірам можна легко порахувати витрати і бюджет на купівлю тепло- та звукоізоляційних матеріалів. Визначити вартість утеплювача та вартість утеплення, тобто самих робіт, вам допоможуть досвідчені фахівці в місці покупки, а також підрядники.
Щоб купити теплоізоляцію, яка підійде вам за всіма параметрами, важливо розібратися з її виглядом
- пінопласт пінополістирол, або ППС;
- екструдований пінополістирол ЕППС;
- мінеральна вата шлакова, скляна, базальтова.
Теплоізоляційні та звукоізоляційні матеріали випускаються в різних формах
- Утеплювач у плитах є найбільш універсальним, розраховується ціна за 1 куб за 1 м3, хоча можна зустріти каталоги, де вказується ціна плит теплоізоляційних за 1 м2 усе залежить від товщини матеріалу.
- Утеплювач у рулонах більше підходить для горизонтальних поверхонь наприклад, якщо потрібне утеплення підлоги. Листовий утеплювач використовується там, де теплоізоляційні плити виявляються занадто обємним рішенням. Ціни на теплоізоляційні матеріали цього виду розраховуються за 1 м2.
- Насипні теплоізоляційні будівельні матеріали являють собою дрібні кульки, якими можна заповнити виїмки та порожнечі для забезпечення максимального ефекту від використання цього матеріалу.
Купити теплоізоляційні матеріали можна як на будівельному ринку, так і в спеціалізованому магазині. Рекомендуємо обирати другий варіант, щоб отримати детальну консультацію, купити утеплювач у необхідному обсязі оптом або вроздріб за вигідною ціною, а головне – бути впевненими в якості та оригінальності продукції. Для цього ціна утеплювача за квадратний метр має відповідати ринковій, а також рівню бренду, який ви обрали.
Переваги та недоліки різних теплоізоляційних матеріалів
Якщо ви визначилися з формою, готові купити теплоізоляційні плити або зрозуміли, що вам необхідна насипна чи рулонна теплоізоляція, – саме час дізнатися більше про плюси та мінуси різних матеріалів.
Так, сучасні теплоізоляційні матеріали можуть похвалитися безліччю переваг. Щоправда, і особливості в кожного утеплювача також присутні.
Пінопласт переваги та недоліки
Пінопласт – найпопулярніший теплоізоляційний матеріал, знайомий практично всім. Він легкий, міцний, не злежується й не деформується при правильному монтажі, а ціна теплоізоляції максимально демократична. Крім того, матеріал для теплоізоляції майже не поглинає воду, а отже, не потребує додаткової гідроізоляції. Ще один плюс – у простоті монтажу, можливості використовувати цей будівельний утеплювач як у внутрішніх, так і в зовнішніх роботах для фасадів, покрівель і підлог. Він не обтяжує конструкції, не потребує спеціального догляду, однак має й недоліки.
Пінопласт легко спалахує, а за температури понад 80°С починає виділяти токсичні речовини. Через це він не може використовуватися для утеплення стін ізсередини, скатних покрівель, будинків з дерева та каркасних конструкцій.
Екструдований пінополістирол переваги та недоліки
За технологією виробництва та характеристиками цей матеріал є спорідненим пінопласту, але має більше переваг
- Дуже низький коефіцієнт поглинання вологи 0,3, завдяки чому він підходить для утеплення конструкцій у вологому середовищі цокольних поверхів і підземних елементів фундаменту.
- Відсутність деформації під час монтажу та експлуатації.
- Чудова теплоізоляція завдяки закритій структурі, чи то листовий теплоізоляційний матеріал, чи плити.
- Доступна вартість.
Недоліками можна назвати меншу паропроникність порівняно з іншими матеріалами, а також легку займистість, властиву полістиролу в цілому.
Мінеральна вата переваги та недоліки
Мінеральна вата – а саме шлаковата, скловата і камяна вата – найбільш просунутий утеплювач. Проте й вона має свої особливості
- Шлаковата – промисловий утеплювач, який чудово показує себе поза приміщеннями та на великих нежитлових обєктах, але не підходить для житлових приміщень через свій неоднозначний склад і більш високі показники теплопровідності.
- Скловата – негорючий і теплий матеріал з високим рівнем звукопоглинання. Тому її часто використовують у міжкімнатних перегородках. Для утеплення горизонтальних конструкцій міжповерхових перекриттів і підлог частіше застосовується листова теплоізоляція. Недоліком є надмірне водопоглинання, через що вона завжди потребує додаткового вологозахисту.
- Базальтова вата – найбільш універсальний вид мінвати, який використовується і в промисловості, і в будівництві. Її зручно використовувати як у рулонах для горизонтальних поверхонь, так і в плитах. Вона не горить, добре переносить вплив ультрафіолету, є морозостійкою, щільною та паропроникною. Це екологічний матеріал, майже повністю складається з вулканічної породи і слугує від 50 до 100 років. Мінусом матеріалу можна назвати його ціну, але її варто сприймати як підтвердження якості та інвестицію у власний комфорт на все майбутнє життя в улюбленому будинку.

Чому монтаж теплоізоляційного матеріалу має бути професійним
Незважаючи на легкість пінопласту й надійність камяної вати, за монтажем кожного виду утеплювача варто звертатися лише до фахівців
- По-перше, необхідно використовувати спеціальні обладнання, кріплення та спорядження у разі скловати – окуляри, респіратор, спеціальний костюм.
- По-друге, важливими є досвід і вправність, без яких монтаж утеплювача не дасть очікуваного результату і навіть може загрожувати деформацією та руйнуванням матеріалу.
- По-третє, робота часто відбувається на висоті, і для неї також потрібні особливі навички.
Висновок – варто зупинитися на монтажі утеплювача під ключ, попередньо розрахувавши витрати матеріалу і, звичайно, звернувшись у підходяще місце для його купівлі.
Нехай вашим вибором стане спеціалізований будівельний інтернет-магазин Євромета. У нас ви знайдете утеплювачі від найкращих виробників за привабливими цінами і зможете отримати своє замовлення з доставкою по Києву та всій Україні. До того ж максимально швидко