Склополотно та склошпалери

Склополотно та склошпалери
Для чого потрібні й чим відрізняються склополотно та склошпалери? Як вони забезпечують додаткові міцність, довговічність і естетику результатів ремонту? Чому їх вважають максимально екологічними матеріалами? Розберемося просто зараз із «Євромета»!
Скло є одним із найбільш затребуваних екологічних матеріалів у будівництві. Саме скло слугує основою, з якої виготовляються склополотно та склошпалери. Про те, що являють собою ці матеріали, для чого застосовуються, чому їх хвалять і фахівці, і власники нерухомості, – розповімо просто зараз.

Що таке скловолокно, склополотно і склошпалери
Починається все зі скляної нитки, яка називається скловолокном. Зі скловолокна і створюються корисні оздоблювальні матеріали – павутинка та склошпалери. Відрізняються вони призначенням та технологією виробництва:
- Виробництво склополотна – це витягування тонких скловолокнистих ниток у найтоншу павутинку, яка покликана армувати, прикрашати стіни та інші будівельні конструкції. Їх можна порівняти з тонким вовняним светром, який утеплює та прикрашає стіни. При цьому ціна за рулон склополотна виявляється досить демократичною.
- Склошпалери павутинка додатково покриваються крохмальною сумішшю, вони можуть мати візерунок чи формувати малюнок (деякі компанії навіть займаються виробництвом трафаретів чи індивідуальних малюнків для клієнтів). Такий матеріал потребує фарбування, слугує до 30 років і є на сьогодні найбільш міцним рішенням для оздоблення стін.
Де використовуються склополотно-павутинка та склошпалери
Обидва вироби застосовуються при оздобленні, але павутинка-склополотно забезпечує підтримку та фіксацію матеріалів (наприклад, розміщується під штукатурку та під шпаклівку), а склошпалери – це самостійне дизайнерське рішення на стелю, на стіни та під фарбування. Можливість придбати склополотно під фарбування теж є, і це буде більш економічне рішення.
Розміри склополотна та склошпалер
Ширина рулонів обох матеріалів – по 1 м. Сітка малярна (або склополотно) в основному реалізується в рулонах на 25 м, а склошпалери – на 25–50 м. Завдяки цьому легко розрахувати ціну склополотна за 1 м2. Звичайно, вартість склополотна як більш простого матеріалу буде більш доступною.
Купити склополотно-павутинку ви можете просто зараз в інтернет-магазині «Євромета» з оперативною доставкою по Києву та в будь-який куточок України.
Види склополотна та склошпалер
Будівельна павутинка буває універсальною та полегшеною – з меншими вагою, щільністю та армувальними властивостями:
- Універсальна склотканина-павутинка може використовуватися для армування настінних тріщин (склотканина на стіни) і значно зміцнювати конструкцію. Склотканина легко кладеться на стелю. Цокольна поверхня також може бути армована склополотном. Ось чому купити склополотно в Києві – завжди чудове рішення.
- Полегшене малярне склополотно має меншу щільність, призначене для зміцнення наступних оздоблювальних матеріалів та армування стін. Підходить такий матеріал для штукатурки та шпалер.
Малярне скловолокно саме собою є оздоблювальним матеріалом і може легко наноситись і на штукатурку, і на шпаклівку. Як і склополотно, у Києві придбати склошпалери можна двох видів:
- Першого ґатунку – з довжиною 50 м.
- Другого ґатунку – не поступається за якістю, але з бракованою довжиною від 15 м, іноді – з менш чітким малюнком. Такі склошпалери, як і павутинку, купити виявляється набагато вигідніше завдяки нижчій ціні, але з незмінними високими характеристиками матеріалу.
Також склошпалери бувають гладенькими та рельєфними.
Переваги та недоліки склополотна і склошпалер
Не просто так склополотно використовується при будівництві літаків і ракет, розкішних резиденцій та будівель, побудованих на віки. Те саме можна сказати і про склошпалери: вони виглядають ефектно і мають ті самі характеристики, володіючи хіба що трохи зниженими армувальними властивостями.
Якщо врахувати однакову основу матеріалів – скловолокно, можна говорити про загальні плюси та мінуси склошпалер і павутинки-склополотна:
- Вологостійкість. Підходить для кухні, ванної кімнати, душової та неопалюваних приміщень: наприклад цокольного поверху чи підвалу.
- Вогнестійкість. Склад матеріалів практично не піддається горінню й не виділяє шкідливих речовин при контакті з відкритим полум'ям.
- Безпечність та екологічність. Основа матеріалів – пісок, глина, вапняк і сода, які не містять токсичних речовин та синтетичних волокон. Це прекрасне рішення і для навколишнього середовища, і для дитячої вашого малюка.
- Пориста структура. Забезпечує рух повітря та створює комфортний мікроклімат у будь-якому приміщенні.
- Стійкість до плісняви та бактерій. Усередині матеріалів не створюється живильне середовище для мікробів та грибків, вони не гниють і не роздуваються.
- Практичність. Матеріали не потребують особливого догляду і навіть відштовхують пил.
- Можливість мити матеріали практично будь-якими засобами для чищення.
- Універсальність. Поверхня склошпалер і склополотна витримує до 30 фарбувань, що дозволяє легко змінити вигляд інтер'єру.
- Якість, перевірена столітнім застосуванням. Склополотно винайшли в 1931 році, з того часу воно не підводило ані своїх виробників, ані власників.
- Довговічність. Матеріали впевнено слугують до 30 років, у кілька разів довше за звичайне оздоблення.
- Оригінальність. Реалізується завдяки безлічі варіантів плетіння скловолокна, і навіть є можливість зробити замовлення на індивідуальний малюнок.
- Недоліки у склошпалер і склополотна також є, але їх набагато менше:
- Великі витрати фарби чи іншого матеріалу для покриття через пористу структуру скловолокна.
- Складний демонтаж, який потребує значних зусиль.
- Висока вартість. Це пов'язане зі складним та енерговитратним виробництвом скловолокна, що потребує наявності сучасної техніки та кваліфікованих фахівців. Дешевим такий продукт просто не буває. При цьому ціна склополотна в Києві нижча, ніж склошпалер.

Монтаж склополотна та склошпалер
Клеєння склошпалер супроводжує малярна та штукатурна робота. Склополотно під фарбування наноситься на підготовлену поверхню, причому клей потрібно наносити не на шпалери, а на основу. Вкладається склополотно встик: робити горизонтальні стики також допустимо. Фарбувати склошпалери потрібно двічі з 12-годинним інтервалом, слід усвідомлено підходити до вибору фарби, щоб вона не обтяжувала конструкцію. Клеїти матеріал можна на дерево, пластик, бетон, цеглу, ДСП чи гіпсокартон: настільки він універсальний.
Клеєння склополотна здійснюється за такою самою технологією, з тією лише різницею, що на нього можуть бути нанесені інші оздоблювальні матеріали.
Отримати додаткову консультацію і вибрати саме те, що потрібно для армування та оздоблення будь-якого вашого приміщення, ви можете просто зараз, зв'язавшись зі спеціалістами інтернет-магазину «Євромета». Своє замовлення ви отримаєте в найкоротші строки з доставкою по Києву та всій Україні.